18. 10. 2024

Další krok na cestě k moderní nemocnici

Další krok na cestě k moderní nemocnici

V průběhu několika posledních let dochází v areálu Nemocnice Český Krumlov a. s. k čilému stavebnímu ruchu, dle schválené koncepce rozvoje nemocnice dochází v jednotlivých etapách k postupné modernizaci všech oddělení. Po vybudování nových pavilonů A a B, následné rekonstrukci pavilonu C, byla nyní zahájena rekonstrukce pavilonu D.

Na začátku tohoto měsíce si jistě již pacienti a návštěvníci nemocnice všimli čilého ruchu okolo pavilonu D. Jedná se o přípravu staveniště pro plánovanou rekonstrukci. „Tento pavilon, již po své více než 40-ti leté službě, není ve vyhovujícím stavu a proto bylo nutné přistoupit k rekonstrukci prostor tak, aby došlo ke zvýšení komfortu jak pacientů, tak i našich zaměstnanců“, uvádí předseda představenstva Mgr. Vojtěch Remeň, MBA. Celkové náklady na rekonstrukci jsou předpokládané ve výši 260 milionů korun a rekonstrukce se dotkne všech páteřních rozvodů a výraznou stavební proměnu pocítí 4. až 7. patro. V takto upravených prostorách vzniknou 3 lůžkové stanice, z nichž jedna bude následná rehabilitační stanice a jedno patro bude sloužit jako zázemí.

„Bohužel není možné vystěhovat z pavilonu všechny provozy a ambulance, které se v něm nacházejí, protože tolika náhradními prostory nemocnice nedisponuje a bude tedy nutné provádět stavební práce za provozu, toto se nejvíce dotkne zaměstnanců a pacientů hemodialyzačního střediska, interních ambulancí, rehabilitace a naší laboratoře“, uvádí předseda představenstva Mgr. Vojtěch Remeň, MBA. Žádáme proto všechny pacienty a jejich doprovody, aby dbali pokynů stavby a respektovali omezení ze stavby vyplývající, včetně těch dopravních.

„Nejnáročnější bude pravděpodobně prvních 6 měsíců, během kterých bude provedena většina bouracích prací, se kterými bude spojena i větší hlučnost a prašnost. Doba stavby je plánovaná na 18 měsíců a věříme, že na tuto rekonstrukci budeme moci navázat vybudováním nového pavilonu urgentního příjmu“, uvádí Ing. Martin Maleček, vedoucí technicko-provozního oddělení, který bude mít na starosti realizaci stavby za nemocnici.