Batolata dostala bazén s vodou čistou jako na olympiádě

2. května 2012

V areálu českokrumlovské nemocnice byl otevřen bazén, určený výhradně dětem ve věku od 3 měsíců do 3 let. Nevelký bazén rehabilitačního oddělení nemocnice byl řadu let zcela nevyužíván. Díky daru od společnosti Kámen a Písek byl bazén zrekonstruován a dnes v něm první povznášející zážitky zakouší děti z Českého Krumlova a okolí.

Zřejmě největší rozdíl mezi tímto a jinými bazény spočívá v absolutní čistotě vody. K technologii čištění dodává podrobnosti provozovatelka bazénu Markéta Oklešťková: „Je to nejnovější plně automatizovaný způsob čištění vody vyvinutý pro bazény určené kojeneckému plavání. Tato technologie úpravy a kontroly vody se osvědčila natolik, že byla použita mimo jiné i v olympijském bazénu v Pekingu. Obsah vody v bazénu se během dne kompletně 4x vyčistí. Voda je nedráždivá, nealergenní a má parametry pitné vody“.

Příčinou důrazu na mimořádnou kvalitu vody je nová vyhláška platná od začátku letošního roku. Podle této vyhlášky definující hygienické požadavky na kvalitu vody v bazénech mohou děti ve věku 3 až 6 měsíců využívat bazény vyhrazené výlučně kojencům. Voda v těchto bazénech musí být v kvalitě pitné vody a její teplota se musí pohybovat mezi 30 až 36 °C.

Českokrumlovská nemocnice tímto krokem chce potvrdit dlouhodobý trend rodinné péče a nabídky nadstandardních služeb. Ředitel nemocnice Jaroslav Šíma k tomu dodává: „Bazén byl kvůli zcela nevyhovující jednotce na úpravu vody roky nevyužíván. Naše díky patří společnosti Kámen a Písek, protože zvolená technologie čištění je mimořádně finančně náročná. Bazén díky ní získal nový smysl, který potvrzují zcela obsazené termíny plavání maminek s dětmi“.

Kromě běžných kurzů chystá provozovatelka bazénu Markéta Oklešťková i službu, která bude v Jihočeském kraji zatím jedinečná: „Plavání probíhá většinou s maminkami a v době, kdy jsou tatínci v zaměstnání. Na základě přání tatínků proto chystáme možnost pronájmu bazénu ve večerních hodinách pro individuální koupání celé rodiny. Rodiče mohou vzít svoje děti do tří let věku a v soukromí si užít nadstandardní kurs pod odborným vedením instruktorky“.

..:: zpět na archiv aktualit