Českokrumlovská nemocnice má lékaře roku

1. května 2013

V pátém ročníku ankety Lékař roku pořádané Unií pacientů ČR se vítězem v kategorii lékař lůžkového zdravotnického zařízení stal MUDr. František Petřík, lékař chirurgického oddělení Nemocnice Český Krumlov.


Záštitu nad letošním udílením cen převzala Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně. Hlasování probíhalo prostřednictvím lístků v tištěné nebo elektronické podobě. Letošního ročníku se zúčastnilo celkově 83 tisíc hlasujících, přičemž nejvíce hlasů obdržel právě lékař chirurgického oddělení Nemocnice Český Krumlov, a. s. MUDr. František Petřík. Vyhlášení výsledků ankety proběhlo 30. 4. 2013 v Národním divadle v Praze.

Ředitel českokrumlovské nemocnice Mgr. Jaroslav Šíma k tomu dodává: „Úspěch MUDr. Petříka mě velmi potěšil, ale nepřekvapil. Patří mezi velké profesionály a vítězství si určitě zasloužil. Zároveň je to další potvrzení faktu, že chirurgické oddělení naší nemocnice pod vedením MUDr. Václava Šauera patří k nejlepším pracovištím svého druhu v kraji“. Jen dodejme, že letos v srpnu bude MUDr. František Petřík 30 let zaměstnancem českokrumlovské nemocnice.

..:: zpět na archiv aktualit