Počet ošetřených cizinců v českokrumlovské nemocnici stoupá

22. srpna 2013

Letošní horké léto přálo vodákům a koupání, méně už prohlídce Českého Krumlova nebo bujarým oslavám. Chirurgická ambulance zažila v červenci rekordní počet návštěv za poslední 3 roky, kdy je letní statistika sestavována.


Většina cizinců, kteří s potížemi skončí v českokrumlovské nemocnici, je ze zemí EU – celkově 65%. V pomyslném žebříčku překvapivě vedou turisté z Nizozemska následováni Němci a Slováky. Podle statistik stoupá počet ošetřených cizinců ve věku od 14 do 19 let. Do Českého Krumlova se však sjíždějí lidé z celého světa: „I letos si naši lékaři mohli osvěžit znalost angličtiny. Nejvzdálenější pacient byl z Nového Zélandu. O zeměpisné kuriozity ale není v létě nouze, takže jsme ošetřili také pacienta z Pákistánu, Singapuru nebo Chile“ dodává metodička úhrad zdravotních pojišťoven Ing. Karla Kolouchová.

Červenec si ve statistikách českokrumlovské nemocnice připsal neblahé prvenství. V tomto měsíci zaznamenala chirurgická ambulance nejvyšší počet návštěv za poslední 3 roky. Denně šlo v průměru o 75 až 80 pacientů: „Šlo v převážné většině o poranění menisku (71x), zlomeniny lokte a předloktí (55x) a podvrknutí kotníku (54x). Absolutním rekordmanem se stalo úterý 16. července, kdy bylo na chirurgii ošetřeno celkem 92 pacientů“ doplňuje statistiku primář chirurgického oddělení MUDr. Václav Šauer.

..:: zpět na archiv aktualit