Balíček pastelek pro děti v nemocnici

26. února 2014

Českokrumlovská nemocnice uzavřela smlouvu se společností Schwan-STABILO ČR s.r.o.. Ta nemocnici daruje balíčky psacích potřeb...

Je pochopitelné, že děti snášejí hospitalizaci v nemocnici obtížně. Především nejmenším pacientům proto českokrumlovská nemocnice umožňuje trávit hospitalizaci v přítomnosti  rodičů: „Pokud je to kapacitně možné, je nejmenším dětem umožněn pobyt v nemocnici za přítomnosti  rodičů. Citlivějším dětem, které hůře snášejí odloučení od rodičů, tato možnost obvykle velmi pomůže“ dodává primář dětského oddělení MUDr. František Chromčák.

Nutnost hospitalizace dětí však zdaleka neznamená, že děti pouze leží a nemohou si hrát. Právě naopak. Nemocnice aktivně vyhledává takové možnosti zábavy, které nejsou v rozporu s léčbou, ale přinášejí dětem radost. Právě z tohoto důvodu uzavřela Nemocnice Český Krumlov smlouvu se společností Schwan-STABILO ČR s.r.o., která má v Českém Krumlově jeden ze svých výrobních závodů. „Na základě této smlouvy dostane každý malý pacient hospitalizovaný na dětském oddělení balíček kreslících potřeb. Pastelky  si dítě už ponechá a po skončení léčby si je bude moci vzít domů. Společně se zástupci Schwan-STABILO věříme, že je toto lepší cesta, než erární pastelky, kterých si děti tolik neváží“ dodává ředitel nemocnice Mgr. Jaroslav Šíma MBA.

Jednatel českokrumlovské společnosti Schwan-STABILO Ing. Tomáš Dundr k uzavření smlouvy dodává: „Jednat se bude o produkty, které vyrábíme  v českokrumlovském výrobním závodě a nemocnici je dodáme ve standardní, tedy nejvyšší kvalitě. Jsme rádi, že můžeme tímto darem dětem zpříjemnit pobyt v českokrumlovské nemocnici a podpořit tak dobrou věc. Zároveň už se těšíme na obrázky od dětí, kterými bychom rádi vyzdobili prostory naší společnosti“.


..:: zpět na archiv aktualit