Českokrumlovská nemocnice a město Horní Planá otevírají novou lékárnu

27. července 2016

Po řadě měsíců, kdy byla Horní Planá bez vlastní lékárny, otevírá nákladem 352 tisíc korun novou lékárnu. Žádný z velkých lékárenských řetězců o provoz lékárny v malém městě neměl zájem. Nakonec pomohla dohoda vedení města a spádové českokrumlovské nemocnice.

Celých devět měsíců museli obyvatelé Horní Plané a okolí vyrážet za nákupem potřebných léků na půldenní výlet do okresního města. Po uzavření lékárny byl Český Krumlov autobusem nejbližším místem, kde mohli lidé léky pořídit. „Velké řetězce zajímá pouze zisk a ten na malém městě není. Původně jsme zamýšleli, že bychom mohli zajistit dodávku léků formou sociální služby. Léky bychom vyzvedli a občanům přímo dovezli. Bohužel tento záměr nebyl kvůli zákonným překážkám realizovatelný. Rozhodli jsme se proto vybudovat výdejnu léků ve zdravotním středisku“ dodává starosta Horní Plané Jiří Hůlka.

Administrativně poměrně náročný projekt byl po pěti měsících úspěšně dokončen a výdejna v těchto dnech otevřela. Provoz samotný na sebe vzala českokrumlovská nemocnice, která již provozuje lékárny v Českém Krumlově, Frymburku a Kaplici: „Lékárna v Horní Plané není a pravděpodobně nebude zisková. Přesto rozumíme a podporujeme snahu vedení města lékárnu otevřít a provozovat. Na projekt jsme kývli i proto, že jde o naši spádovou oblast, za kterou cítíme odpovědnost“ dodává ředitel nemocnice Jaroslav Šíma.

..:: zpět na archiv aktualit